Příznaky

vybrat podkategorii příznaků
Pomočování: Jaké má příčiny? Nejen u dětí, někdy i v dospělosti

Pomočování

Děti jím trpí častěji. Tato potíž se ovšem nevyhýbá ani dospělým. Na vině může být problém psychického rázu, ale i organické poškození nebo onemocnění. Může se jednat o onemocnění močových cest i jiné části organismu. Může být dlouhodobé, ale i přechodné.

Jaké příčiny má pocit těžkých nohou? Je třeba se obávat zánětlivého onemocnění?

Pocit těžkých nohou

Má více příčin. Nejčastěji je pocit projevem onemocnění cév dolních končetin. Může za to špatná životospráva, ženské pohlaví, nevhodná obuv, dlouhodobé sezení, stání a jiné. Někdy jsou příčinou neurologické potíže.

Nadváha i obezita u dospělých a dětí jako riziko komplikací? + Příčiny ve zkratce

Nadváha

Nadváha je celosvětový problém, a to jak pro společnost, tak i pro jednotlivce. Má za následek zdravotní potíže, onemocnění. Ty mohou být méně závažné, ale i závažné. Nadváha a obezita jsou příčinou cukrovky, vysokého krevního tlaku a dalších zdravotních problémů.

Poruchy polykání: Proč zůstává jídlo v krku a nedá se spolknout?

Poruchy polykání

Polykání je důležité pro zajištění stravování a příjmu tekutin. Samotné polykání má tři fáze, a to ústní, hltanové a jícnové. Strava a tekutiny se dostávají z dutiny ústní přes jícen až do žaludku. Problém či bolest při polykání může nastat v jakékoliv části a z různých příčin. Důvodem může být překážka, neurologické postižení nebo i jiné onemocnění.

Podvýživa: Co ji způsobuje a jaké má následky? + Typy

Podvýživa

I v dnešní době se s ní stále setkáváme a je problémem v mnoha zemích. Případy jejího výskytu najdeme i v rozvinutých zemích. Kromě podvýživy v důsledku špatné sociálně-ekonomické situace známe i takovou, která se objevuje jako příznak různých onemocnění.

Řídnutí kostí: Jaké má příčiny? Dá se ovlivnit stravou?

Řídnutí kostí

Nebylo by správné hledat její příčinu jen ve vysokém věku. Jako sekundární příčiny řídnutí kostí se uvádějí různá onemocnění a také špatný životní styl. Stejně negativní vliv má špatné zastoupení složek v potravě a alkohol a kouření.

Pálení žáhy: Jaké jsou příčiny vzniku, příznaky, léčba a dieta?

Pálení žáhy – pyróza

Pálení žáhy se odborně nazývá pyróza. Při zanedbání tohoto příznaku může dojít k závažným zdravotním problémům.

Studené končetiny: Co znamenají a jaké mají příčiny?

Studené končetiny

Zapříčiní je chladné počasí, a to naprosto přirozeně. Mohou být příčinou nedostatku živin, vitamínů, ale také jako příznak onemocnění. Nejčastěji jsou to onemocnění samotných cév. Vyskytují se i při hormonálních problémech a také při cukrovce.

Máte problém s přibíráním na váze? Poznejte příčiny

Přibírání na váze

Přibývání na váze je problém, který může mít příčinu v nesprávné životosprávě. Často je problém genetická predispozice. V některých případech je třeba hledat příčinu v onemocnění. Během těhotenství je určitý nárůst váhy žádoucí.

Patologická zlomenina: Jaká je příčina nadměrné lámavosti kostí?

Patologická zlomenina

Patologická zlomenina je zlomenina, která je způsobena minimální silou. Vzniknout může při běžné činnosti, ale i vsedě. Na zvýšené lámavosti kostí se podílí nedostatek vitamínu D, vápníku, narušení struktury, ale i působení nádorového procesu.

Nechutenství k jídlu: Má různé příčiny, které z nich znáte?

Nechutenství

Nechutenství je příznak, který může mít řadu příčin. Ty mohou být psychické, ale i fyzické. Mezi nejčastější psychické poruchy patří anorexie a bulimie. Výskyt při tělesných problémech je variabilní. Nechutenstvím se může projevovat jakékoliv onemocnění.

Paličkovité prsty: Znáte příčiny Hippokratových prstů?

Paličkovité prsty

Jejich výskyt má souvislost s rasou, ale také s dědičnou predispozicí. Proč vznikají, není zcela známo. Vyskytují se při onemocněních různých tělních systémů. Například při chorobách kardiovaskulárního, respiračního, trávicího či endokrinního systému.

Říhání – jaké jsou příčiny nadměrného či nepřetržitého krkání?

Říhání

Říháním se dostává přebytečný vzduch z jícnu či žaludku ven z trávicí trubice. Nadbytečné říhání může nebo nemusí značit zdravotní problém.

Svědění pochvy: Jen kvůli zánětu, nebo také z jiných příčin?

Svědění pochvy

Nepříjemným příznakem pro ženu je svědění pochvy nebo jejího okolí. Často je znakem nezávažného onemocnění, infekce. Nebo je způsobeno jen špatným poměrem tělu vlastních bakterií. Za ten mohou i hormonální změny. Gynekologické vyšetření je důležité. Za svěděním mohou být i závažnější onemocnění.

Poruchy menstruačního cyklu a jejich hlavní příčiny? (+ Typy)

Poruchy menstruačního cyklu

Jejich příčiny jsou různorodé. Způsobují je onemocnění endokrinního systému, jater, ledvin. Příčina je samozřejmě i v pohlavní soustavě. Někdy jsou příčinou cysty, záněty nebo pohlavně přenosné nemoci.

Představuje páchnoucí výtok z pochvy velký problém?

Páchnoucí výtok z pochvy

Páchnoucí výtok z pochvy znamená vždy určitý patologický proces ženských reprodukčních orgánů. Většinou signalizuje přítomnost nějakého více či méně závažného onemocnění. Může být i projevem nejen infekčních, ale i jiných onemocnění nebo patologických procesů (onkologické onemocnění, přítomnost cizího tělesa v pochvě atd...). Při některých onemocněních je právě zápach z pochvy důležitým indikátorem s významnou diagnostickou...

Poruchy erekce: Jaké jsou příčiny? Mohou být psychické i tělesné?

Poruchy erekce

Sexuální potřeba člověka je důležitá i pro reprodukci (rozmnožování). Ale to není její jediná úloha. K jejímu naplnění je třeba v případě mužského rodu erekci. Její porucha znamená problém, který může mít kořeny ve více onemocněních.

Škrábání v krku? Dlouhodobé potíže při polykání, zánět či alergie?

Škrábání v krku

Většinou je původem škrábání v krku nachlazení, chřipka či jiné sezónní onemocnění. Alergie a onemocnění jícnu zastupují neinfekční příčiny. Při dlouhodobém škrábání se doporučuje vyšetření, a to pro možný onkologický proces.

Rozpraskané rty: Proč jsou mé rty suché a popraskané?

Popraskané rty

Vysušené a popraskané rty umí potrápit. Hlavně když se k popraskání přidruží zánět. Popraskání je častým projevem dehydratace. Negativní vliv má i nevhodná kosmetika, ale také vliv počasí. V některých případech může praskání rtů značit jiné onemocnění.