Revmatická onemocnění

Pod Revmatická onemocnění patří

Artritida: Jako infekční či neinfekční zánět kloubů, jaké má příznaky?

Artritida

Artritida je zánětlivé onemocnění kloubů. Může být infekční, nebo neinfekční. Má více forem a rozděluje se na revmatoidní artritidu, septickou artritidu nebo onemocnění dna. Každý typ má jiné příčiny. Jejich společných znakem je bolest, otok, omezení funkce, a to kvůli poškození kloubu.

Bechtěrevova nemoc: Jaké má příčiny a příznaky vedoucí k invaliditě?

Bechtěrevova nemoc

Bechtěrevova nemoc je revmatické zánětlivé onemocnění kloubů, které je chronické. Postihuje zejména páteř. Častěji postihuje muže než ženy. Nastupuje v mladším věku, a to do 30 let.

Co je to překryvný syndrom a smíšená choroba pojiva? + Příčiny, příznaky

Překryvný syndrom a smíšená choroba pojiva

Překryvný syndrom a smíšená choroba pojiva patří mezi revmatická onemocnění, která v sobě spojují minimálně dvě onemocnění pojivové tkáně. Často jde o systémovou sklerózu, polymyozitidu, dermatomiozitidu, systémový lupus, erythematodes či revmatoidní artritidu.

Juvenilní idiopatická artritida: Příznaky revma, zánětu kloubů u dětí?

Juvenilní idiopatická artritida

Nejčastější dlouhodobé revmatické onemocnění dětského věku se jmenuje juvenilní idiopatická artritida. Příčina neznámá. Léčba nutná a velmi důležitá.

Revmatoidní artritida: První příznaky revmatu nejsou uzly, jaká je léčba?

Revmatoidní artritida

Revma je chronické zánětlivé onemocnění, které postihuje kosti, klouby, šlachy, svaly či jiné měkké tkáně. Příčina jeho vzniku není známa.