Onemocnění dělohy

Pod Onemocnění dělohy patří

Co je to endometrióza, jaké má příčiny a příznaky? + Léčba

Endometrióza

Endometrióza označuje benigní neboli nezhoubné onemocnění, které je ovlivněno estrogenem. Patří mezi nejčastější gynekologická onemocnění. Postihuje ženy v reprodukčním věku, a to hlavně mezi 30. a 40. rokem života. Endometrióza je v podstatě výskyt endometria, vnitřní děložní sliznice, na místech mimo dělohu.

Myom dělohy: příčina, příznaky. Je pro ženu nebezpečný?

Děložní myom

Děložní myom je nejčastějším nezhoubným nádorem děložní svaloviny ženy. Co to vlastně je a jak se projevuje? Může být nebezpečný?

Polyp dělohy: Jak vzniká a jaké má příznaky? Je nebezpečný?

Polyp dělohy – polyp děložního hrdla

Polyp je nezhoubný výrůstek na sliznici. Jedním z nejčastějších polypů je polyp na sliznici dělohy. Jaká je jeho příčina, příznaky, projevy a dostupné možnosti léčby?

Rakovina děložního čípku: Příčiny a příznaky. Očkování jako prevence?

Rakovina děložního čípku

Rakovinu děložního čípku je možné zachytit při pravidelných gynekologických prohlídkách pomocí screeningu, který se provádí jednou ročně v ordinaci gynekologa. Při včasném zachycení patří k nejúspěšněji léčitelným nádorovým onemocněním.

 

Zánět dělohy: Co ho způsobuje a jaký může mít vliv na plodnost ženy?

Zánět dělohy

Zánět dělohy je bakteriální infekční onemocnění. Nejčastěji postihuje ženy v produktivním věku mezi 20 a 30 lety, často po porodu nebo potratu. Může postihnout i starší ženy.