Onemocnění tlustého střeva

Pod Onemocnění tlustého střeva patří

Balantidióza: Jaké má příčiny a příznaky toto střevní onemocnění?

Balantidióza

Balantidióza je vzácné infekční onemocnění tlustého střeva a trávicího traktu člověka. Co balantidiózu způsobuje, jaké jsou její první příznaky a možnosti léčby?

Cytomegalovirová infekce: co to je, příčiny, příznaky a CMV u dětí

Cytomegalovirová infekce

Cytomegalovirus je pro mnohé neznámý virus. Mnoho žen se o něm dozví až v těhotenství. Čím je nebezpečný?

Divertikulóza a divertikulitida: Jaké má příčiny a příznaky? + Léčba

Divertikulóza

Divertikulóza a divertikulitida patří mezi často se vyskytující onemocnění, a to hlavně ve vyspělých zemích. V 40. roce života postihuje přibližně 10 % lidí, ve věku nad 60 let 50 % a v 80. roce života je její výskyt bezmála 100procentní. Zasahuje převážně tlusté střevo a jeho esovitou část.

Ileus: Co je to střevní neprůchodnost a jaké jsou její příznaky a příčiny?

Ileus – střevní obstrukce

Ileus je zdravotní problém související s trávicím traktem. Je při něm narušena střevní průchodnost. Řadí se mezi tzv. náhlé příhody břišní. V některých případech je ileus život ohrožující stav a vyžaduje včasný lékařský zásah. Jaké jsou jeho hlavní příčiny a jak rozpoznat jeho charakteristické příznaky?

Nadýmání: Co způsobuje plynatost a jak se jí zbavit? + Příznaky

Nadýmání

Nadýmání, nafouklé břicho nebo také plynatost je problém vznikající ve střevě. Nadměrně se při něm tvoří plyny. Často je za ním nesprávné stravování, potraviny, ale i jiná organická příčina či dokonce stres.

Rakovina tlustého střeva: Je možná prevence? Ano! Jaké má příznaky?

Rakovina tlustého střeva

Rakovina tlustého střeva (kolorektální karcinom) je zhoubný nádor vycházející z vnitřní stěny tlustého střeva nebo konečníku.

Ulcerózní kolitida: Proč vzniká, jak se projevuje? Co pomůže léčbě?

Ulcerózní kolitida

Ulcerózní kolitida je dlouhodobé zánětlivé onemocnění koncové části tlustého střeva, s možným rozšířením i na jeho celou část. Tento autoimunitní zánět se vyznačuje krvácením, hnisáním a tvorbou vředů ve sliznici střeva. Jeho příčina není objasněna. Vyznačuje se střídáním období klidu a nástupem obtíží jako bolest, průjem a krvácení při stolici.