Onemocnění svalů

Pod Onemocnění svalů patří

Botulismus: Jak se projevuje a proč vzniká? Co je to klobásový jed?

Botulismus

Botulismus je onemocnění, které vyvolává botulotoxin. Ten se může nacházet ve špatně zpracovaných potravinách. Otrava těmito toxiny ohrožuje život člověka. Tvoří ho bakterie Clostridium botulinum. Ty se mohou nacházet v půdě, střevech zvířat, ale například i v medu.

Co je břišní diastáza: Příčiny, příznaky. Cviky na doma jako prevence i řešení?

Břišní diastáza

Diastáza je funkční problém pohybového aparátu, při kterém dochází k rozestupu a povolení břišního svalstva v důsledku oslabení břišní stěny. Jaké jsou příčiny vzniku břišní diastázy a možnosti její léčby?

Myopatie: Co je to, proč vzniká a jak se projevuje onemocnění svalů?

Myopatie

Myopatie je klasifikována jako neuromuskulární onemocnění. To znamená, že postižení se týká nervosvalové oblasti. Myopatie zahrnují celou řadu onemocnění, která mají různé příčiny a projevy. Postihuje primárně kosterní svaly, a to pouze v určitých svalových skupinách, zejména v proximálních svalech ramenního pletence.

Poporodní diastáza: Příčina a příznaky? + Cvičení doma

Poporodní diastáza

Těhotenství je fyzicky i psychicky náročné období v životě ženy. Jedním z nejčastějších fyzických vedlejších účinků těhotenství je poporodní separace břišních svalů. Jak vzniká diastáza břišních svalů v těhotenství a jaké jsou dostupné možnosti léčby?

Tetanus: Jaké jsou příčiny infekce a příznaky? (průběh a první projevy)

Tetanus

Tetanus je infekční onemocnění. Postihuje nervový systém. Očkování pomáhá tuto zákeřnou nemoc odsunout na okraj, ale...