Alkoholová kalkulačka a zbytkový alkohol v dechu/krvi (online výpočet)

Alkoholová kalkulačka a zbytkový alkohol v dechu/krvi (online výpočet)

Pili jste alkohol? Chcete vědět, kolik jste ho vypili? Spočítejte to pomocí naší kalkulačky. Hodnoty jsou pouze orientační. Skutečný zbytkový alkohol v dechu a krvi touto metodou nelze zjistit. Nezapomeňte, že kombinace řízení vozidla nebo jízdního kola a zbytkového alkoholu je nepřípustná.
Zadejte vaši váhu v kilogramech
Výpočty jsou orientační
kg
Kolik skleniček alkoholu jste vypil/a?
sklenic
5dL sklenice
sklenic
3dL sklenice
skleniček
0.4dL sklenice 40procentního alkoholu
Před kolika hodinami jste naposledy pil/a?
hodinami

Alkohol kalkulačka

Zajímá vás, jaký máte v krvi obsah alkoholu po noci plné alkoholového opojení? Pamatujete si, co a kolik jste vypili?

Pozor! Jakýkoli výpočet na internetu má čistě informativní charakter. V žádném případě nenahrazuje měření kalibrovaným dechovým analyzátorem. Neslouží jako plnohodnotné ověření způsobilosti k řízení automobilu. 

Proč?

Každý jsme jiný. Degradační vzorec může být stoprocentně platný pro jednu osobu, ale pro jinou osobu může ukazovat chybný výsledek. 

Alkohol (ethanol) z krve postupně odstraňuje enzym alkoholdehydrogenáza (ADH). Tento enzym se nachází zejména v buňkách jater, žaludku a ledvin.

Zajímavost:

  • V současnosti známe 7 typů ADH.
  • Každá varianta pracuje jinou rychlostí.
  • Rychlost metabolismu ovlivňuje toleranci alkoholu a dobu jeho vyloučení z krve.
  • Každý člověk má jiné "vybavení ADH".
  • U žen funguje s nižší účinností. Proto trvá déle, než se alkohol z těla odstraní.

Přemýšlejte o tom, že...

Alkohol (také zbytkový) v dechu naměřený policií není jediným problémem. Riskantní jízda může způsobit tragédii – nejen vám. Neuvážené jednání může někoho stát zdraví i život.

A to za tu chvilku radosti s etylalkoholem nestojí.

Přečtěte si také:

Důležité upozornění:

Nezapomeňte prosím, že výsledky našich zdravotních kalkulaček a analyzátorů jsou pouze orientační. Nenahrazují odborné vyšetření ani radu lékaře, lékárníka nebo jiného zdravotnického pracovníka.

Každý člověk je jedinečný a potřeby každého se mohou lišit. Kalkulačky a analyzátory mají svá omezení a neposkytují komplexní individuální pohled na zdraví.

Jejich používání je na vlastní nebezpečí. Provozovatel stránek ani autor nenesou odpovědnost za nesprávné použití a nesprávný výklad/interpretaci informací získaných jejich použitím. Používáním kalkulaček a analyzátorů vyjadřujete souhlas s těmito podmínkami a provozovatel ani autor nenesou odpovědnost za případné následky.

Doporučujeme vám, abyste svůj zdravotní stav konzultovali s odborníkem. Pamatujte, že zdraví je důležité téma a veškerá rozhodnutí by měla být učiněna po konzultaci s odborníkem.

Tato kalkulačka/analyzátor není zdravotnický nástroj a zdravotní pomůcka. Svůj zdravotní problém konzultujte s lékařem.

Vložte tuto kalkulačku na vaši stránku zdarma

Jednoduše zkopírujte HTML kód na svou stránku. Kód se kopíruje stejně jako kód embed youtube videa. Pokud máte wordpress, můžete ho vložit do pole HTML.
Podmínkou převzetí kalkulačky je umístění zdroje a dofollow odkazu tak, jak je uvedeno v kódu.

<script src="https://medicspark.cz/frontend-assets/scripts/iframe-message.js" async></script><iframe id="medicspark-alkohol-kalkulacka" class="medicspark-calculator-iframe" src="https://medicspark.cz/kalkulacky/alkohol-kalkulacka/embed/" style="border: 0;overflow: hidden;width: 100%" scrolling="no"></iframe><a class="medicspark-calculator-copyright" href="https://medicspark.cz/kalkulacky/alkohol-kalkulacka">Alkoholová kalkulačka a zbytkový alkohol v dechu/krvi (online výpočet) od MedicSpark.cz - zobrazit vysvětlivky a podrobnosti</a>
fsdílet na Facebooku