Kalkulačka – výpočet alkoholu v krvi: Možný zbytkový alkohol v dechu?

Kalkulačka – výpočet alkoholu v krvi: Možný zbytkový alkohol v dechu?

Pili jste alkohol a chtěli byste vědět, kolik jste ho vypili? Spočítejte to pomocí naší kalkulačky. Pozor však na to, že hodnoty jsou pouze orientační, skutečný zbytkový alkohol v dechu a krvi touto metodou nelze zjistit. Nezapomeňte, že kombinace řízení vozidla nebo běžného jízdního kola a zbytkového alkoholu je nepřípustná.
Zadejte vaši váhu v kilogramech
Výpočty jsou orientační
kg
Kolik skleniček alkoholu jste vypil/a?
sklenic
5dL sklenice
sklenic
3dL sklenice
skleniček
0.4dL sklenice 40procentního alkoholu
Před kolika hodinami jste naposledy pil/a?
hodinami

Alkohol kalkulačka

Zajímá vás, jaký je obsah alkoholu v krvi, když se probudíte po noci plné alkoholového opojení? Pamatujete si, co a kolik jste vypili?

POZOR! Jakýkoli výpočet na internetu má čistě informativní charakter. V žádném případě nenahrazuje měření kalibrovaným dechovým analyzátorem, tj. dragerem. Neslouží jako plnohodnotné ověření toho, zda můžete usednout za volant automobilu.

Ptáte se proč?

Každý jsme jiný, každý z nás je individualita. Zatímco degradační vzorec jedné osoby je stoprocentně platný, vzorec jiné osoby může vyjadřovat chybný výsledek.

Alkohol, tzn. ethanol, z krve postupně odstraňuje enzym alkoholdehydrogenáza (ADH). Tento enzym se nachází zejména v buňkách jater, žaludku a ledvin.

Zajímavost:

  • Zatím známe 7 typů ADH.
  • Každá varianta pracuje jinou rychlostí.
  • Rychlost metabolismu ovlivňuje toleranci alkoholu a dobu jeho vyloučení z krve.
  • Každý člověk má jiné "vybavení ADH".
  • Je prokázáno, že u žen funguje s nižší účinností, a proto trvá déle, než se alkohol z těla odstraní.

Přemýšlejte o tom, že...

Alkohol (také zbytkový) v dechu naměřený policií je pouze jednou negativní stranou mince. Uvědomte si, že riskantní jízda se může stát problémem nejen pro vás. Neuvážené jednání může někoho stát zdraví i život.

A to za tu chvilku radosti s etylalkoholem nestojí, že?!

Vložte tuto kalkulačku na vaši stránku zdarma

Jednoduše zkopírujte HTML kód na svou stránku. Kód se kopíruje stejně jako kód embed youtube videa. Pokud máte wordpress, můžete ho vložit do pole HTML.

<script src="https://medicspark.cz/frontend-assets/scripts/iframe-message.js" async></script><iframe id="medicspark-alkohol-kalkulacka" class="medicspark-calculator-iframe" src="https://medicspark.cz/kalkulacky/alkohol-kalkulacka/embed/" style="border: 0;overflow: hidden;width: 100%" scrolling="no"></iframe><a class="medicspark-calculator-copyright" href="https://medicspark.cz/kalkulacky/alkohol-kalkulacka">Kalkulačka – výpočet alkoholu v krvi: Možný zbytkový alkohol v dechu? od MedicSpark.cz - zobrazit vysvětlivky a podrobnosti</a>
fsdílet na Facebooku