Léčba lymské boreliózy: Léky, antibiotika

Lymská borelióza je bakteriální onemocnění. Proto se k její léčbě používají antibiotika, která jsou účinná proti bakteriím rodu Borrelia. Používá se především doxycyklin, amoxycilin, erytromycin nebo ceftriaxon.

Důležité je včasné zahájení léčby. To zajistí snadnější průběh a zabrání vzniku komplikací, a tím i rozšíření infekce do dalších částí těla. Léčba boreliózy závisí na věku postiženého a také na projevech nemoci.

U lehčích forem, které jsou diagnostikovány v počátečních stadiích, trvá léčba maximálně jeden měsíc. V domácím prostředí a obvykle 3 až 4 týdny. A to ve formě klasických antibiotik, tablet.

Pokud je však onemocnění již pokročilé, je třeba zvolit účinnější formu. Ta spočívá především v podávání intenzivnějších antibiotik, již v infuzní formě. Jsou vstřikovány do krve, aby mohly být účinněji využity.

Současně je nutná hospitalizace pacienta. Obvykle po dobu dvou až čtyř týdnů, v závislosti na jeho stavu. Kromě antibiotické léčby se používají také léky proti bolesti a zejména léky proti otokům. Během léčby je také velmi důležité dostatečně odpočívat a nepřetěžovat organismus.

fsdílet na Facebooku