Kalkulačka krevní skupiny: Jakou krevní skupinu může mít rodič? (+ tabulka)

Kalkulačka krevní skupiny: Jakou krevní skupinu může mít rodič? (+ tabulka)

Potřebujete zjistit krevní skupinu jednoho z vašich rodičů? Je to A, B, AB, nebo 0? S výpočtem vám pomůže naše kalkulačka. Potřebujete znát krevní skupinu dítěte a druhého rodiče.
Vyplňte údaje níže
Výpočty jsou orientační
Krevní skupina rodiče
Krevní skupina dítěte

Kalkulačka krevních skupin: jakou krevní skupinu může mít rodič?

Na úvod malé upozornění. Odborná garantka článku MUDr. Zuzana Kožlejová, PhD., doplňuje informaci:Výpočet krevní skupiny neslouží jako test otcovství, protože existují výjimky (tzv. bombajský fenomén). Červené krvinky nemají na svém povrchu určité znaky (aglutinogeny A nebo B). Typizace ABO je při určování otcovství nepřesná a pouze orientační.

Krev přenáší množství prvků, buněk a látek. Je to důležitá tekutá tkáň. Život by bez ní nebyl možný.

Nese také informace o typu krve. Už ze školy víme, že známe několik krevních skupin.

A, B, AB nebo 0.

Proč jsou krevní skupiny důležité?

V každodenním životě si důležitost těchto informací neuvědomujeme. V některých případech je nutné tento detail znát pro záchranu zdraví a života.

V některých případech je důležité znát typ. Příkladem je ztráta krve, anémie (chudokrevnost), úraz, operace, transplantace orgánů.

Žádná online kalkulačka samozřejmě není pro profesionální účely dostačující. Krevní skupina, přítomnost Rh faktoru i další parametry se zjišťují pomocí vyšetření krve.

Pro zajímavost...

Svou krevní skupinu znáte, ale ze zvědavosti chcete znát také krevní skupinu vašich rodičů?

Z tabulky lze přibližně odvodit možnosti. Není to ale zcela přesná metoda. Pro zjednodušení můžete použít kalkulačku.

V tabulce jsou uvedeny možnosti dědičné kombinace krevních skupin.

Matka/Otec 0 A B AB
0 0 0, A 0, B A, B
A 0, A 0, A 0, A, B, AB A, B, AB
B 0, B 0, A, B, AB 0, B A, B, AB
AB A, B A, B, AB A, B, AB A, B, AB

Přečtěte si také:

Důležité upozornění:

Nezapomeňte prosím, že výsledky našich zdravotních kalkulaček a analyzátorů jsou pouze orientační. Nenahrazují odborné vyšetření ani radu lékaře, lékárníka nebo jiného zdravotnického pracovníka.

Každý člověk je jedinečný a potřeby každého se mohou lišit. Kalkulačky a analyzátory mají svá omezení a neposkytují komplexní individuální pohled na zdraví.

Jejich používání je na vlastní nebezpečí. Provozovatel stránek ani autor nenesou odpovědnost za nesprávné použití a nesprávný výklad/interpretaci informací získaných jejich použitím. Používáním kalkulaček a analyzátorů vyjadřujete souhlas s těmito podmínkami a provozovatel ani autor nenesou odpovědnost za případné následky.

Doporučujeme vám, abyste svůj zdravotní stav konzultovali s odborníkem. Pamatujte, že zdraví je důležité téma a veškerá rozhodnutí by měla být učiněna po konzultaci s odborníkem.

Tato kalkulačka/analyzátor není zdravotnický nástroj a zdravotní pomůcka. Svůj zdravotní problém konzultujte s lékařem.

Vložte tuto kalkulačku na vaši stránku zdarma

Jednoduše zkopírujte HTML kód na svou stránku. Kód se kopíruje stejně jako kód embed youtube videa. Pokud máte wordpress, můžete ho vložit do pole HTML.
Podmínkou převzetí kalkulačky je umístění zdroje a dofollow odkazu tak, jak je uvedeno v kódu.

<script src="https://medicspark.cz/frontend-assets/scripts/iframe-message.js" async></script><iframe id="medicspark-krevni-skupina-rodicu" class="medicspark-calculator-iframe" src="https://medicspark.cz/kalkulacky/krevni-skupina-rodicu/embed/" style="border: 0;overflow: hidden;width: 100%" scrolling="no"></iframe><a class="medicspark-calculator-copyright" href="https://medicspark.cz/kalkulacky/krevni-skupina-rodicu">Kalkulačka krevní skupiny: Jakou krevní skupinu může mít rodič? (+ tabulka) od MedicSpark.cz - zobrazit vysvětlivky a podrobnosti</a>
fsdílet na Facebooku