Výpočet termínu porodu a týdne těhotenství (kalkulačka)

Výpočet termínu porodu a týdne těhotenství (kalkulačka)

Chcete znát datum porodu? Nejpřesnější datum vám řekne váš gynekolog. U nás si můžete vypočítat přibližné datum narození dítěte podle jeho početí.
Vyplňte údaje níže
Výpočty jsou orientační
dní

Kalkulačka, výpočet termínu: Datum porodu a týden těhotenství?

Výpočet nejpřesnějšího data porodu je problematický. Není možné 9 měsíců dopředu určit konkrétní den, kdy vaše dítě přijde na svět.

Proč nelze vypočítat přesný den porodu?

Důvodem může být to, že neznáte přesný čas oplodnění. I v případě, že přesný čas oplodnění znáte, těhotenství a růst plodu ovlivňuje řada faktorů.

Přesnému určení data porodu brání také délka menstruačního cyklu, nepravidelná menstruace a různé hormonální odchylky.

Přesnější termín a datum porodu určí gynekolog na základě sonografického vyšetření. Termín porodu se v průběhu těhotenství několikrát upravuje na základě zjištěných údajů.

Kalkulačka vám dobře poslouží při výpočtu přibližného data porodu. Může se od skutečného data porodu až o 2 týdny lišit.

Jako bonus vám kalkulačka vypočítá přibližný týden těhotenství. Z toho můžete odvodit zbývající počet dní do porodu. 

Ale…

Fyziologický porod probíhá od 38. do 42. týdne těhotenství. Který den v tomto období porodíte? Důležitější je, aby vše proběhlo v pořádku.

Přečtěte si také:

Důležité upozornění:

Nezapomeňte prosím, že výsledky našich zdravotních kalkulaček a analyzátorů jsou pouze orientační. Nenahrazují odborné vyšetření ani radu lékaře, lékárníka nebo jiného zdravotnického pracovníka.

Každý člověk je jedinečný a potřeby každého se mohou lišit. Kalkulačky a analyzátory mají svá omezení a neposkytují komplexní individuální pohled na zdraví.

Jejich používání je na vlastní nebezpečí. Provozovatel stránek ani autor nenesou odpovědnost za nesprávné použití a nesprávný výklad/interpretaci informací získaných jejich použitím. Používáním kalkulaček a analyzátorů vyjadřujete souhlas s těmito podmínkami a provozovatel ani autor nenesou odpovědnost za případné následky.

Doporučujeme vám, abyste svůj zdravotní stav konzultovali s odborníkem. Pamatujte, že zdraví je důležité téma a veškerá rozhodnutí by měla být učiněna po konzultaci s odborníkem.

Tato kalkulačka/analyzátor není zdravotnický nástroj a zdravotní pomůcka. Svůj zdravotní problém konzultujte s lékařem.

Vložte tuto kalkulačku na vaši stránku zdarma

Jednoduše zkopírujte HTML kód na svou stránku. Kód se kopíruje stejně jako kód embed youtube videa. Pokud máte wordpress, můžete ho vložit do pole HTML.
Podmínkou převzetí kalkulačky je umístění zdroje a dofollow odkazu tak, jak je uvedeno v kódu.

<script src="https://medicspark.cz/frontend-assets/scripts/iframe-message.js" async></script><iframe id="medicspark-datum-porodu" class="medicspark-calculator-iframe" src="https://medicspark.cz/kalkulacky/datum-porodu/embed/" style="border: 0;overflow: hidden;width: 100%" scrolling="no"></iframe><a class="medicspark-calculator-copyright" href="https://medicspark.cz/kalkulacky/datum-porodu">Výpočet termínu porodu a týdne těhotenství (kalkulačka) od MedicSpark.cz - zobrazit vysvětlivky a podrobnosti</a>
fsdílet na Facebooku